HAYALDİ, GERÇEK OLDU!

HAYALDİ, GERÇEK OLDU!
Galatasaray altyapısında başladığı futbol yaşamında ay yıldızlı formayla 16-17 yaşlarında tanışan Aytemiz Alanyaspor’un başarılı futbolcusu Efecan Karaca’nın yarım kalan milli takım hayali yıllar sonra gerçek oldu.

Profesyonel futbol yaşamına Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Adanaspor, Adana Demirspor, Sarıyer ve Kartalspor derken 6 yıldır Aytemiz Alanyaspor’da devam eden Efecan Karaca, şüphesiz ki kariyerinin en parlak dönemini geçiriyor. Teknik Direktör Mehmet Altıparmak’ın isteği, Kartalspor’dan takım arkadaşı Haydar Yılmaz’ın teşvik etmesiyle Alanyaspor’a imza atan Efecan Karaca, takımının yıllar sonra Süper Lig’e kadar uzanan bu yolculuğunda büyük bir pay sahibi olacağını ve yaptığı bu tercihin 29 yaşında A Milli Takım’a davet edilmesiyle en büyük hayalinin gerçekleşeceğini elbette bilemezdi…
Her Türk futbolcusunun olduğu gibi onun da hayaliydi ay yıldızlı formayı giymek. Uzun yıllar hayalini kurduğu A Milli Takım forması için yılmadan mücadele etti. 29 yaşına gelen birçok profesyonel futbolcu gibi ‘artık ben oldum’ demedi, daha çok çalıştı. Haftada en az 2 gün ekstra antrenman yaptı. Düzenli yaşam tarzı onu hep formda tuttu. Milli takımda oynamak için elinden geleni yaptı. En sonunda Teknik Direktör Şenol Güneş’in A Milli Takım’ın başına getirilmesiyle birlikte hayali gerçek oldu.
Bu başarı hikayesinin sadece gençlere değil, tüm profesyonellere örnek olması gerekir.
Hoşça kalın…

Teoman Teoman Eriş
Teoman Teoman Eriş( Teomaneris@alanyatime.com )
Spor Yazarı