kartal escort

Alanya Time Haber

BİLDİĞİNİ BİLİYORUM

BİLDİĞİNİ BİLİYORUM
Mustafa Şahin
Mustafa Şahin( Mustafasahin@alanyatime.com )
Yaşam Koçu
25 Aralık 2017 - 3:55

Teknolojinin hızla değiştiği günümüzde, kullandığımız tüm teknolojik aletler birkaç yıl içerisinde özelliklerini kaybediyor ve birçok insan yenisi ile değiştiriyor. Neredeyse her gün akıllı telefonlarımıza güncelleme ikazları geliyor. Yeni yazılımlar olmadan bir çok iş yapılamıyor. Değişimler o kadar hızlı ki takip etmek gerçekten çok zor. Bütün bu süreç içerisinde değişimi yakalayan insanlar daha başarılı oluyor. Peki bunca değişimin yanında insanoğlu ne kadar değişiyor?

Rahat ve konforlu alanında yaşamak birçok insan için daha caziptir. Kendini yenilemeyi düşünmez bile. Çoğunluk için kendini yenilemek demek; saç şeklini değiştirmek, evi ve kıyafetleri yenilemek, arabayı yenilemek, arkadaş çevresini yenilemek vs. gibi maddi imkanlarla yapılabilen değişikliklerdir. Mutluluğu dış etkenlerde arayan insanlar için bu kaçınılmaz gereklerdir. Bu değişiklikler onları mutlu eder mi? Kısa bir süre için evet. Bir süre sonra her şey eskiye döner.

Oysa değişim; hayata ve olaylara bakış açısının değişmesiyle mümkün olur. Bu bilinmeyen bir kavram değildir aslında, ama değişim zordur ve bu bazılarının işine gelmez. Bazıları değişimden korkar. Çünkü değişim emek ister, gayret ister, farkındalık ister. Bir üst modele geçemeyen insan, eskimiş bir plak gibi hep aynı şeyleri söyler. Geçmişin acılarıyla geleceğe kaygıyla bakar. Her ne kadar bazı kesimle kişisel gelişime şüpheyle baksa da, evren sürekli yenilenip gelişirken insanın bunun dışında kalması sadece onun yaşamını zorlaştırır. Değişime ayak uydurmak demek; toplumsal kurallara uymamak, değer ve inançlardan vazgeçmek değildir. Sadece onu engelleyen kısıtlayıcı kodlardan ve yanlış inançlarından kurtulmaktır. Kendinizi tanımadıkça, sizi ileriye götürecek donanımlara ve yazılımlara sahip olmadıkça asla ileri gidemezsiniz.

Bilgi çağındayız. Artık her türlü bilgiye istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz. Yeter ki ne istediğimizi bilelim. Arkası çorap söküğü gibi gelecektir. Hemen hemen her gün bir yerlerde seminerler ve konferanslar düzenleniyor, bireysel farkındalığa ait çok güzel bilgiler, uzmanları tarafından kamuoyuyla paylaşılıyor. Artık beynimizi uyuşturan yayınlardan uzaklaşıp, bize bir şeyler katacak ve zihnimizi yenileyecek yayınları takip etmeliyiz. Hergün kendimize bugün ne öğrendim? sorusunu sormalıyız.

Arabamızsan ses gelse hemen tamirciye koşuyoruz. Kullandığımız bir elektronik alet çalışmayınca hemen servisi çağırıyoruz, ama kendimize aynı özeni göstermiyoruz. Siz varsanız hayat var. Siz yoksanız hiçbir şeyin önemi yok. Ruh sağlığınızda en az beden sağlığınız kadar önemlidir. İhtiyacınız olduğunda destek alın ve sağlıklı yaşayın.

Saygılarımla

KÖŞE YAZARLARI

Alexa

Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. © All rights reserved 2019 - Alanya Time Haber