YENİ NESİL GAZETECİLİK


                  

Meme ameliyatlarında hafif protez seçeneği

Plastik cerrahinin en çok ilgi gören alanlarından biri meme büyütme ameliyatları olurken, uygulanan protezin ağırlığının günlük yaşama olumsuz etkileri için yeni bir alternatif geliştirildi. B-Lite Hafif Meme İmplantıyla, protezin hacmi aynı kalırken, ağırlığı yüzde 30'a varan oranda azalıyor.

28-09-2019 08:48:56
14

Bu yeni nesil protezin uygulandığı hastalarda ameliyat sonrası 'neredeyse varlığını hissetmiyorum' cümlesini sıkça duyduklarını belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr Onurkan İdacı '''Hastalarımız normalde hacmi büyüdükçe ağırlığı artan protezleri günlük yaşamda taşımakta zorlandıklarını söylerdi. Ameliyat sonrası hasta değerlendirmelerinde bu sorunla artık karşılaşmıyoruz. B-Lite rahatlık ve üstün hareket kabiliyeti sağlamasıyla normal protezlerin yerini tamamen alacak gibi görünüyor. Ayrıca hastaların başlıca kaygıları olan emzirme fonksiyonu ve meme ucu his duygusunun korunması konularında da son derece güvenli. B-Lite'ın kullandığımız diğer meme protezlerinde olduğu gibi meme kanseriyle ilişkilendirilmediğini ve meme kanserini gizleyecek herhangi bir olumsuz etkisi de bulunmadığını vurgulamak gerekiyor'' ifadelerini kullandı. 

Dr Onurkan İdacı, "Meme büyütme ameliyatına ihtiyacı olan hastaların genellikle ince bedenlere sahip olması, görsel olarak da beklentinin “zayıf vücut-büyük göğüs” lehine olması kadınları büyük hacimli protezleri tercih etmeye yönlendiriyor. Bu durumun olumsuz getirisi olan, hacmi büyüdükçe ağırlığı artan protezleri taşımak günlük hayatta bile hastaları zorlayabilirken, sporla uğraşan hastalarda özellikle bir sorun haline gelmekteydi. B-Lite Hafif Meme İmplantı hem bizim hem hastalarımızın sahip olduğu bu kaygıyı bir hayli azaltmış durumda" dedi.
İdacı ayrıca, plastik cerrahide meme implantının , yapısal olarak küçük meme ve meme asimetrisi sorunlarının yanısıra kanser cerrahisi sonrası memenin yeniden yapılandırılmasında da sıkça kullandığını dile getirdi. 

Bu habere yorum yapın